Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Regulamin Pola Biwakowego „Zalew Nadarzycki”

Zarządca – Towarzystwo Przyjaciół Piławy

 

 1. Na terenie Pola Biwakowego obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem. Opłaty uiszcza się w sklepiku lub Recepcji.
 2. Biwakowanie na polu dozwolone jest wyłącznie w miejscach uzgodnionych z dzierżawcą terenu.
 3. Parkowanie pojazdów dozwolone jest wyłącznie na parkingu lub w miejscu uzgodnionym z Zarządcą Pola Biwakowego.
 4. Osoby korzystające z terenu Pola Biwakowego zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa dotyczących ochrony przyrody, a w szczególności zakazu niszczenia roślin, wycinania drzew, płoszenia, chwytania i zabijania zwierząt oraz zanieczyszczania wód i gleby a także ochrony gruntów rolnych i leśnych.
 5. Ponadto osoby j.w. zobowiązane są do przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym a w szczególności dotyczących nielegalnego połowu ryb.
 6. Na terenie pola biwakowego obowiązuje zakaz puszczania głośnej muzyki mechanicznej, głośnego używania słów wulgarnych oraz złośliwego zakłócania spokoju i ciszy nocnej innym użytkownikom pola biwakowego.
 7. Palenie ognisk dozwolone jest wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych (miejsca wytyczone kamieniem polnym lub kostką granitową). Drewno na ognisko można zakupić u Zarządcy Pola.
 8. Podłączenie przyczep kempingowych oraz kamperów do skrzynki energetycznej może dokonać wyłącznie Zarządca Pola Biwakowego lub osoba przez niego wskazana.
 9. Wszystkie osoby korzystające z wypoczynku na polu biwakowym zobowiązane są do przestrzegania zasad współżycia społecznego oraz porządku prawnego.
 10. Osoby posiadające psy zobowiązane są do trzymania ich na uwięzi, a w przypadku psów niebezpiecznych również do trzymania ich w kagańcu.
 11. Poruszanie się po terenie pola biwakowego pojazdami mechanicznymi dozwolone jest wyłącznie od wjazdu do końca wyznaczonego parkingu. Obowiązujące zakazy wjazdu na polu biwakowym nie dotyczą osób posiadających tam przyczepy kempingowe oraz domki holenderskie, osób ich odwiedzających oraz służb leśnych, energetycznych, policji, służb ratunkowych i wędkarzy wodujących swoje łódki oraz osób wodujących i odbierających kajaki.
 12. Wędkowanie na terenie Pola Biwakowego dozwolone jest na całej linii brzegowej z wyłączeniem plaży. Zezwolenia na wędkowanie można nabyć w Bazie Wędkarskiej.
 13. Osoby, które nie są zameldowane na terenie Pola Biwakowego mogą tu przebywać w godz. 8:00 – 20:00. Palenie ogniska przez osoby niezameldowane na polu, dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody Zarządcy Pola Biwakowego.
 14. Wędkowanie w godzinach nocnych na linii brzegowej w obrębie pola biwakowego przez osoby niezameldowane na polu biwakowym, dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody zarządcy Pola Biwakowego.
 15. Na terenie Pola Biwakowego znajduje się plaża oraz niestrzeżone kąpielisko. Kąpiel w rzece podejmują Państwo na własną odpowiedzialność.
 16. Towarzystwo Przyjaciół Piławy nie odpowiada za zagubione, uszkodzone lub skradzione przedmioty.
 17. Każdy turysta zobowiązany jest do bezwzględnego utrzymywania czystości w zajmowanym przez siebie miejscu, pozostawienie toalet w stanie czystości po każdorazowym użyciu oraz do segregacji śmieci zgodnie z oznaczeniami na koszach.
 18. Osoby naruszające porządek i regulamin pola a w szczególności używające wulgaryzmów, awanturujące się, zakłócające spokój innym osobom a także nie przestrzegające przepisów dot. ochrony przyrody i ustawy o rybactwie śródlądowym, zostaną poproszone o opuszczenie Pola Biwakowego bez zwrotu kosztów poniesionych za opłacony pobyt. W skrajnych przypadkach osoby takie muszą również liczyć się z możliwością poniesienia odpowiedzialności karnej.

 

 

Regulamin obowiązuje od dnia 19.01.2019 r.

Regulamin Pola Biwakowego Zalew Nadarzycki na 2019 r..

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *